Nexia International Resmi Web Sitesi

Nexia International 1971 yılında, Oppenheim Appel Dixon & Associates, USA and Spicer & Pegler, UK adlarındaki iki firma tarafından kurulmuştur. Kurulumunun ilk yıllarında, bu iki firmanın servis verdiği firmalar genellikle Londra ve New York bölgelerinde bulunmaktaydı. 1971 yılından günümüze kadar olan süreçte, Nexia’nın süregelen ve en  güçlü yönlerinden biri, kendisine bağlı firmalara ve onların müşterilerine göstermiş oldukları özen olmuştur. Bilgi ve tecrübelerini bağlı firmaları ile her zaman koşulsuz olarak paylaşan Nexia’nın şuanda Asya’da, Avrupa’da, Orta Asya ve Afrika’da, Güney Amerika’da, Orta ve Kuzey Amerika’da yüzlerce firması bulunmakta ve her geçen yıl bu sayı hızla artmaktadır.

Denetim Turkey yerel sektördeki bilgi ve tecrübeyesini uluslar arası standartlara taşımış olup, 2000 yılından itibaren önce SC International ve 2007 yılı sonrasında da SC ile birleşen Nexia International aracılığı ile 100’den fazla ülkede yer alan çözüm ortaklarına hizmet sunmaktadır.

Nexia International, dünyanın en büyük ilk 10 bağımsız denetim ve danışmanlık firmaları içerisinde yer almaktadır. 2013 yılında, bir önceki yıla kıyasla, %3 lük artış göstererek, 2,9 miyar dolarlık dev ciroya ulaşmış olan Nexia International’ın dünya çapında 23.131 çalışanı ve 604 ofisi bulunmaktadır.Denetim Turkey’in ülkemizde temsilciliğini yaptığı ve ayrıca Dünya’nın ilk 10 bağımsız denetim ve danışmanlık firmaları içerisinde yer alan Nexia International, Uluslarası Muhasebe Bülteni (IAB) tarafından 2013 yılının ‘Rising Star Network’ ödülüne layık görüldü. Ödül, firmaların üstün başarı, inovasyon faaliyetleri ve ticari performansına bağlı olarak değerlendirildi. Nexia , 2012 yılında bir önceki yıldan %22 daha fazla büyüyerek ulaştığı 2,8 milyar dolarlık toplam ciroyla diğer global firmaları geride bıraktı ve yerini en iyi 10 firma içerisinde daha da sağlamlaştırdı.

100’den fazla ülkede 22.500 çalışanı ile 3 milyar dolarlık ciroya sahip dünyanın 10’uncu büyük denetim şirketi Nexia International, 2013 dünya toplantısını Çin’in Şanghay şehrinde tamamladı. Denetim Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hayrullah Doğan’ın da aralarında bulunduğu şirketin üst düzey yöneticileri benzer toplantının 2011 yılında İstanbul’da yapılmış olmasına rağmen 2015 yılı toplantı yerinin tekrar istanbul olarak seçilmesine karar verdi.